sommar 2020

Här på ASC pausar vi aldrig med träningen! Träning är just en sådan grej som inte går att pausa utan bör syssla med alltid, året om!
Därför erbjuder vi ett smörgåsbord av gruppklasser under hela sommaren, så att du som medlem eller gäst hos oss, aldrig ska behöva lägga träningen på is!

OBS! Denna sida uppdateras inte kontirnuerligt. Klasser kan tillkomma eller falla bort. Ha därför alltid koll på appen eller hemsidan för aktuellt schema!

v.28

Måndag:
08.30 Step-Up
09.15 LEVA Styrka - Ute
10.00 LEVA EasyLine
16.45 Tabata
17.30 BodyPump
17.45 Spinning
18.00 Cirkel - Ute
18.30 Vinyasayoga
18.45 Spinning 30 min
19.20 Cirkel

Tisdag:
09.00 Tabata
17.15 Grit Strength
17.45 Rörlighetsträning
17.45 Spinning
18.30 HIIT - Ute
19.30 Stepintervall

Onsdag:
08.30 BoxMix
09.00 TribalYoga
16.30 Multiträning
17.00 Pulsträning
17.45 Grit Cardio
18.30 BodyPump
19.35 Latino/Discopower

Torsdag:
06.30 Spinning
09.00 HIIT - Ute
12.10 Tabata
16.45 MLR
17.45 Rörlighetstsräning
17.45 Spinning
18.45 Cirkel

Fredag:
06.30 BodyPump
08.15 Multiträning
08.45 Latino/discopower
09.30 LEVA EasyLine
10.15 LEVA Styrka - Ute
12.10 Spinning 30 min
15.45 HIIT

Söndag:
08.45 Stepintervall
09.30 HIIT - Ute
16.45 Spinning
17.45 Cirkel

v.29

Måndag:
08.30 Step-Up
09.15 LEVA Styrka - Ute
10.00 LEVA Easyline
17.00 BoxMix
17.30 Multiträning
18.00 Pulsträning
18.30 VinyasaYoga
18.45 Spinning 30 min
19.20 Cirkel

Tisdag:
09.00 Tabata
16.45 Tabata
17.45 Spinning
18.00 HIIT
19.30 Stepintervall

Onsdag:
08.30 BoxMix
09.00 TribalYoga
09.30 LEVA Tabata
16.30 Multiträning
17.00 Pulsträning
18.00 Tabata - Ute
19.30 Latino/discopower

Torsdag:
09.00 Bodytoning
12.10 Tabata
17.45 Spinning
18.00 BoxMix - Ute
18.45 Cirkel

Fredag:
07.45 Tribalyoga
08.15 Multiträning
08.45 Lation/discopower
09.30 LEVA Easyline
10.15 LEVA Styrka - Ute
15.45 HIIT
16.30 Spinning

Söndag:
08.45 Stepintervall
16.45 Spinning
17.00 HIIT
17.45 Cirkel

v.30

Måndag:
08.30 Step-Up
09.15 LEVA Styrka - Ute
17.30 Tabata
18.30 VinyasaYoga
18.45 Spinning 30 min
19.20 Cirkel

Tisdag:
09.00 Tabata
17.00 Pulsjympa
17.30 Bål och Balans
18.00 HIIT
19.30 Stepintervall

Onsdag:
08.30 BoxMix
09.00 TribalYoga
09.30 LEVA Styrka - Ute
17.30 MLR - Ute
17.45 Spinning
18.45 Cirkel
19.35 Latino/Discopower

Torsdag:
09.00 Bodytoning
12.10 Tabata
17.00 Spinning 30 min
18.00 Pulsjympa
18.30 Bål och Balans

Fredag:
07.45 TribalYoga
08.15 Multiträning
08.45 Latino/discopower

Söndag:
08.45 Stepintervall
09.30 HIIT - Ute
16.45 Spinning
17.00 Tabata
17.45 Cirkel

v.31

Måndag:
08.30 Step-Up
09.15 LEVA Styrka - Ute
12.10 Multiträning
16.45 Spinning
18.00 TRX
18.30 VinyasaYoga
19.00 Mage Rygg

Tisdag:
08.30 Pulsjympa
09.00 Bål och Balans
18.30 Cirkel – Ute
19.00 Multiträning
19.30 Stepintervall

Onsdag:
06.30 Cirkel
08.30 BoxMix
09.00 TribalYoga
09.30 LEVA Tabata
12.10 Mage Rygg
17.45 Spinning 30 min
18.30 Tabata
19.30 Latino/discopower

Torsdag:
08.30 Pulsjympa
09.00 Bål och balans
12.10 Tabata
17.00 Spinning 30 min
17.30 Mage Rygg
18.00 Tabata – Ute
19.15 HIIT

Fredag:
07.45 TribalYoga
08.15 Multiträning
08.45 Latino/discopower
12.15 Spinning 30 min

Söndag:
08.30 Stepintervall
16.45 Spinning
17.45 Cirkel

From v.32 börjar det ordinarie schemat att smyga igång.